Sztuczne rośliny do akwarium
Akwarium w polskich domach jest niemal powszechnym widokiem. Amatorów ślicznych rybek nie brakuje, w dodatku są ozdobą każdego wnętrza.
Zakładanie akwarium krok po kroku
Przed założeniem akwarium przygotowuje się odpowiednie miejsce. W zależności od wielkości akwarium, mebel powinien być dostosowany, aby uniósł ciężar kilkunastolitrowego naczynia. Pod akwarium warto położyć materiał amortyzujący jako podkład pod akwarium, przygotować oświetlenie, grzałkę, termometr oraz pompkę. Przed napełnieniem akwarium, sprawdza się, czy stoi stabilnie i czy nie przecieka. Zanim żwirek lub kamienie dekoracyjne zostaną wysypane opłukuje się je pod wodą. Warstwa powinna mieć około 8 cm grubości. Teraz pora na roślinki! Jeśli istnieje obawa, że żywe rośliny mogą zaszkodzić naszym rybkom, można zdecydować się na roślinki kupione w hurtowni kwiatów sztucznych.
Dekorowanie akwarium
Po nasypaniu żwirku i kamyczków można dowolnie dekorować nasze akwarium. Należy zrobić to z rozmysłem, bo później zmiana wystroju może być nieco kłopotliwa. Inspiracje dostępne w internecie są różnorodne i naprawdę można znaleźć świetne roślinki w niskich cenach. Najniższymi cenami może pochwalić się hurtownia internetowa, kwiaty sztuczne dostępne są w każdej formie – od dekoracyjnych po liściaste i iglaste, kaktusy i roślinki idealne do wody. Kolejnym dekoracyjnym elementem są kamyczki oraz kamienne lub sztuczne zamki lub kryjówki, gdzie rybki także lubią przebywać.
Pielęgnacja akwarium
Wodę należy wlewać powoli, aby nie zniszczyć całego podłoża i wszystkich dekoracji. Uzdatnianie wody należy przeprowadzić wcześniej, minumum 24 godziny przed. Dodatkowo pamiętamy o odpowiedniej temperaturze przez cały czas – uchroni to rybki i rośliny przed szokiem termicznym. Mierzenie powinno obejmować także twardość wody i pH. Rybki wprowadza się po około 10 dniach.
Do codziennej pielęgnacji akwarium należy sprawdzanie poziomu temperatury, kontrolowanie filtra oraz karmienie rybek. Obowiązkowo raz na tydzień należy wymienić około 20% zawartości wody. Kolejnym etapem jest oczyszczanie dna za pomocą odmulacza oraz oczyszczanie filtra w wodzie, którą wylewa się z akwarium przy czyszczeniu dna. Następną ważną sprawą jest oczyszczanie z glonów przy pomocy czyścika akwarystycznego.
Choć założenie i utrzymanie akwarium wydaje się skomplikowane, nie jest takie trudne, jak się wydaje. Rybki są wdzięczną ozdobą i świetnie sprawdzą się jako łatwe do utrzymania zwierzęta domowe.
Zakładanie akwarium, to ogromna odpowiedzialność. Czasami ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Sztuczne rośliny w akwarium to podstawa. Niesamowicie się komponują kiedy są odpowiednio dobrane 🙂