Hale namiotowe – plusy i minusy
Artykuł partnera.
Hale namiotowe z możliwością wykorzystania jako magazyn wykonane są na lekkim szkielecie stalowym. Funkcję ścian i dachu pełni plandeka wykonana z tworzywa sztucznego. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wybór to dobry wybór, wybierz firmę potwierdzoną odpowiednimi atestami. Da to gwarancję, że korzystanie z niej będzie dla wszystkich w pełni bezpieczne. Zastanawiasz się, czy hale namiotowe to opcja dla Ciebie? Podpowiadamy, jakie mogą być ich wady i zalety.
Hale namiotowe – co może Cię do nich przekonać?
Aby wybór hali namiotowej rzeczywiście przyczynił się do rozwinięcia Twojego biznesu, warto rozważyć, jakie są za i przeciw tego rozwiązania. Najpierw zajmijmy się zaletami.
Niska cena
Potrzebujesz miejsca do przechowywania lub celów wystawienniczych? Postawienie budynku, nawet przy uproszczonych przepisach budowlanych, wymaga sporych środków. Cena obejmuje i materiały, i robociznę. W przypadku naszych namiotów cena zakupu materiałów jest nieporównywalnie niższa, a do tego sam montaż można wykonać samodzielnie lub przy pomocy współpracowników.
Szybki montaż
Jak już wspominaliśmy, hale namiotowe są bardzo proste i wygodne w montażu. Poradzi sobie z nimi każda osoba, która miała doświadczenie w samodzielnym składaniu mebli. Dokładny czas montażu uzależniony jest od ilości elementów składających się na konstrukcje, jednak trwa to maksymalnie do kilku godzin.
Efektywne wykorzystanie
Hale namiotowe – dascompany.com – charakteryzują się możliwością szerokiego wykorzystania. Od składowania materiałów po przechowywanie żywych roślin.
Mobilność
Z uwagi na prosty proces montażu i demontażu, a także dzięki lekkości całej konstrukcji, hale namiotowe są wygodne w trakcie transportu. Dzięki temu jedną halę namiotową wykorzystasz w wielu różnych lokalizacjach.
Hale namiotowe – minusy ich stosowania
Hale namiotowe to wygodne i tanie rozwiązanie, jednak nie w każdym przypadku będą najlepszym wyborem. O czym warto pamiętać?
- Hale namiotowe to konstrukcje dość lekkie, zwykle będzie to ich zaleta, jednak jeśli potrzebujesz czegoś bardziej odpornego, nie sprawdzą się one tak dobrze, jak budynki murowane.
- Mogą wykazywać mniejsza odporność na niektóre warunki atmosferyczne.
- Przy intensywnym użytkowaniu po kilku sezonach konieczna może być wymiana.